środa, 6 maja 2015

Ewolucja planety małp - Matt Reeves

 


Tytuł: Ewolucja planety małp
Tytuł w oryginale: Dawn of the Planet of the Apes
Czas trwania:  2 godz. 10 min.
Gatunek: Dramat, Akcja, Sci-Fi
Kraj produkcji: USA
Premiera:  26 czerwca 2014 (świat), 11 lipca 2014 (Polska)
Reżyseria: Matt Reeves
Scenariusz: Rick Jaffa, Amanda Silver, Mark Bomback


Najważniejsza 6. Czyli główna obsada filmu. Jeśli chcecie więcej szczegółów dotyczących aktorów piszcie pod postem ;).

 Andy Serkis                      jako: Caesar
 Jason Clarke                   jako Malcolm
 Gary Oldman                    jako Dreyfus
 Keri Russell                      jako Ellie    
Toby Kebbell                      jako Koba
Kodi Smit-McPhee          jako Alexander

"W pasjonującym kolejnym rozdziale sagi Planeta małp występują Gary Oldman, Andy Serkis, Jason Clarke i Keri Russell. Jest rok 2026, ludzkości grozi wyginięcie na skutek epidemii śmiercionośnego wirusa. Grupa ocalałych śmiałków, szukając nowego źródła energii, trafia w lasach nieopodal San Francisco na grupę wysoko rozwiniętych, inteligentnych małp pod przewodnictwem Caesara (Andy Serkis). Te dwa gatunki zawierają kruchy pokojowy sojusz, lecz różnice zdań pogłębiają się i wkrótce obie grupy stoją u progu totalnej wojny."

Ewolucja planety małp jest to naprawdę ciekawy film. Zaczyna się on informacją o epidemii tzn. małpiej grypy na którą przeżywa jedna na 500 zarażonych osób. Przez co większość społeczeństwa wyginie.

Akcja filmu rozpoczyna się jakieś 10 lat po wybuchu epidemii. Małpy do których teraz należy świat przypuszczają, że ludzie już wyginęli do czasu aż pewnego dnia jeden z szympansów zostaje postrzelony przez człowieka. Caesar przywódca małp pozwala lub może raczej karze ludziom odejść i wysyła z nimi kilka małp.

Od tej chwili małpy stają się bardziej ostrożne, a ludzie mają kolejny problem, ponieważ na terytorium małp znajduje się elektrownia wodna, którą chcieli uruchomić. W akcie desperacji człowiek o imieniu Malcolm postanawia pójść i poprosić o pomoc małpy, chociaż te zabroniły im wracać.

Caesar zezwala ludziom na naprawę elektrowni, ale w tym czasie jeden z jego poddanych przestaje mu ufać i szykuje plan jak pozbyć się ludzi. Co doprowadzi do śmierci i wzięcia w niewolę ludzi oraz wojny między małpami.

Tak, jak już na początku wspomniałam, film ten jest naprawdę ciekawy i wciągający. Ma bardzo dobre efekty specjalne oraz ścieżkę dźwiękową. I warto dodać, że nie jest on podobny do "Planety Małp" ;).
 ___________________________________________________________________

Moja ocena: 8/10

2 komentarze:

  1. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

    Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie zaciekawił ten blog http://www.lexperto.pl, dobry zabijacz czasu. Wpisy ciekawie napisane, dobrze stylistycznie i humorystyczne :)

    OdpowiedzUsuń